İletişim
Türkçe English

AEREM 19 PRO

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüs yaşam şeklimizi ve alışkanlıklarımızı baştan sona değiştirmektedir. Korona virüs ile birlikte hayatımızda hijyen ve temizlik en önemli konu halini almıştır. Sosyal mesafe ve kişisel temizlik konularına dikkat etmek mecburiyetimizin artması ile birlikte bulaş riskinin önüne geçmek için fazladan güvenlik önlemlerinin alınması mecburi hale gelmiştir.

Yapılan araştırmalara göre korona virüs havada 2-3 saat civarında asılı kalmakla berabere yüzeylerde daha uzun süreli olarak kalabilmektedir. Bu araştırmalar sonucunda ise virüsün en çok hava yolu ile bulaştığı tespit edilmiştir.

İşletmeler koruyucu önlemler dahilinde yüzeylerde dezenfeksiyon işlemi yapmakta ve bu işlem 2 haftadan 8 haftaya kadar koruma sağlayabilmektedir. Fakat yapılan araştırmalar korona virüsün hava yolu ile bulaşıcılığını hava yüksek olduğunu belirtmekte olmasına rağmen hava dezenfeksiyonu ile ilgili uygulamalara ihtiyaç olduğunu göstermektedir.

İnsan hareketliliğinin çok olduğu yerlerde hava sirkülasyonu konusunda çalışmalar yapan Yeşil Grup Enerji AVM, otel, hastane, yemekhane, toplantı salonları için geliştirmiş olduğu AEREM19 ile bu sorunun önüne geçerek hizmetlerine devam etmekte olup, riskin en çok olduğu asansörler için ise AEREM19 PRO cihazını geliştirmiştir.

Hayatımızın her alanında olan ve yaşamımızı kolaylaştıran asansörler pandemi sürecinde bulaş riskinin en yüksek olduğu yerlerin başında gelmektedir. Bu kapsamda bazı işletmeler bu riskin önüne geçebilmek için ünitelerini kapatmak mecburiyetinde kalmışlardır.

Yeşil Grup Enerji geliştirmiş olduğu AEREM19 PRO cihazı ile asansörlerde oluşabilecek bulaş riskin en aza indirmektedir. Yapısı ve çalışma şekli olarak dünyada ilk ve tek olan AEREM19 PRO cihazı hem havayı hem de kabin içini UV ışınlar ile dezenfekte ederek işletmelere yardımcı olmaktadır.

 


AEREM 19 PRO

AEREM 19 PRO tasarım ve çalışma şekli olarak başka bir örneği bulunmayan hibrit bir sistemdir. Asansör içerisinde yolcu bulunduğu zaman kapalı ve izole bir şekilde çalışan sistem fanlar yardımıyla havayı içine çekerek hava dezenfeksiyonu sağlarken; yolcu olmadığında ise UV ışınları kabin ve buton üzerine vererek yüzey dezenfeksiyonu sağlamaktadır. Bu şekilde hem hava hem de yüzey sterilizasyonu sağlarken bulaş riskini en aza indirmektedir.

UV ışınlar dalga boyu spektrumunda da görüleceği üzere 200 nm ile 280 nm arasında olup en verimli dalga boyu 253,7 nm’dir. AEREM 19 PRO için kullanılan UV lambalar dezenfeksiyon için en verimli dalga boyu olan 253,7 nm dalga boyuna sahip olduğundan dezenfeksiyon süresi kısa ve etkinliği yüksektir.

Aerem 19 Pro Nasıl Çalışır?

Aerem 19 Pro , biri açık diğer bir tane kapalı haznede bulunan 2 adet UV-C ışık kaynağına sahip bir hava ve yüzey sterilizasyonu cihazıdır. Açıkta bulunan UVC ışık kaynağı ortamda canlı bulunmadığı esnada devreye girerek ortamın yüzey sterilizasyonunu sağlar. Kapalı haznede yer alan UVC ışık kaynağı ise, cihaz üzerinde bulunan sensörler yardımıyla ortama canlı girmesi ile birlikte aktive olur ve fanlar yardımıyla ortamın havasını cihazın içerisine alarak sterilize eder. Sonrasında ise sterilize olan bu havayı ortama geri verir.

Bu işleri ortam içerisinde canlı bulunan süre boyunca sürekli olarak gerçekleştirir. Bu sayede hem kullanım öncesinde hem de kullanım anında devamlı bir sterilizasyon sağlanmış olur.

 

İletişim Formu