İletişim
Türkçe English

BioGuy

Dünyada artan hızlı tüketim ile birlikte kullanılan ürünlerin geri kazanımı çok büyük önem kazanmaktadır. Bu kapsamda arıtma yöntemleri ile kullanımış atıkların geri kazanılması ve kullanılabilir hale getirilmesi amaçlanmaktadır. 

Çevre problemlerinin başında ise işletmelerde ve konutlarda kullanılmış atık suyun içindeki yağın çevreyi kirletmesidir. Kullanılmış atık yağlar çevreye çok büyük zarar vermektedir. Kullanılmış 1 litre atık yağın 1 milyon suyu kirletmesi bu konuda daha çok dikkat edip gerekli önlemleri almamız gerektiğini çok net bir şekilde göstermektedir. 

Yağ Tutucu Sistemi Nedir?

Atık yağların çevreye vermiş olduğu bu zararlar nedeniyle bazı önlemler alınmaktadır. Yemek üretiminin ve tüketiminin çok olduğu yerlerde yerel ve ulusal mevzuatlar gereği çevreyi koruma amaçlı olarak yağ tutucu sistem bulundurmak zorunludur. Yağ tutucu kullanılmasındaki amaç atık suyun içinde yağ ve gres oranının belli seviyeye çıkmasını engelleyerek altyapı sistemlerine zarar vermesini engellemektir. Yağ tutucu sistemleri belli aralıklarla belediye denetimleri tarafından kontrol edilmektedir.

BioGuy Nedir?

BioGuy bakterileri işletmelerin atık sularındaki yağ kaynaklı tıkanıklık ve koku problemlerine karşı doğal ve çevreci bir yöntemdir. Biyolojik arıtmanın bir türü olan biyoremediasyon prensibine göre BioGuy teknolojisi ile bakteriler ile atık yağı yapı taşlarına ayırır. Yapı taşlarına ayrılan bu organik atıkların karbon bazlı kısmını BioGuy bakterileri kendi enerji ihtiyaçları için kullanırken sisteme karbondioksit ve su verir. Bu şekilde atık yağların yerinde bertarafı işlemi yapılmış olur. 

BioGuy işletmelerde oluşan tıkanıklık ve kötü kokular için tek ürünle sorunlarınıza cevap verebilmektedir. İşlemlerinizde BioGuy’ı tercih ederek sorunlarınızı çevreci ve ekonomik olarak çözmek mümkün. BioGuy atık suyun içinden çıkan yağ miktarını azalttığı için bu yağların depolanıp bertaraf edilmesi için fazladan ücret ödemenize gerek kalmaz. BioGuy teknolojisi ile sorunlarınızı kalıcı olarak çözme imkanınız olacaktır. 

 

BioGuy Bakterileri;

 • BioGuy bakterileri günlük olarak işletmenin ihtiyacına göre günlük üretilir olarak üretilir.
 • Biyoremediasyon prensibi ile çalışır ve %100 çevre dostudur.
 • BioGuy bakterileri toprak ve suda aynı derecede etkilidir.
 • BioGuy bakterileri geniş sıcaklık ve pH aralığında etkin olarak arıtma işlemini yapabilir..
 • BOİ (Biyolojik Oksijen İhtiyacı) azaltır.
 • KOİ (Kimyasal Oksijen İhtiyacı) azaltır.
 • Ortamdaki kötü kokuları ortadan kaldırır.
 • AKM (Askıda Katı Madde) azaltır.
 • FOG (Yağ, Yağ ve Gres) azaltır.
 • Kullanılmış atık suyu berraklaştırır.
 • pH nötralize eder.
 • Çamur oluşumunu azaltır.

 

BioGuy Avantajları

 • BioGuy kompakt dizaynı sayesinde duvara monte edilebilir ve arıtma için gereken ekstra alan sıkıntısını ortadan kaldırır. Panel üzerindeki dokunmatik ekranı sayesinde kolay kurulum ve kullanım imkânı sağlar.
 • BioGuy otomasyon bazlı bir sistemle kontrol edilmektedir. Bundan dolayı bir operatöre gerek duymaz ve istenirse uzaktan internet üzerinden takip edilebilir.
 • Biyolojik ürünleri atık su sistemlerine canlı ve en aktif haliyle verdiği gibi BioGuy içerisinde ürettiğinden dolayı maliyeti düşüktür.
 • Bakteri dozajının yanı sıra verimliliğinin artması amacıyla %100 doğal olan, Türkiye rezervlerinden çıkan özel bir maden olan zeolite ile tablet formülasyonu geliştirilerek "dünyada bir ilke" imza atmıştır.
 • Biyolojik ürünler çoğu zaman insana bağlı olarak hatalı ve yanlış zamanlarda kullanılmaktadır. BioGuy ise otomasyon sistemi ile kontrol edilerek herhangi bir hatanın önüne geçmiş olur.
 • BioGuy, bulunduğu tesisin yaşam senaryosuna bağlı olarak optimum süreyi belirleyerek arıtmayı sağlar.
İletişim Formu
AVM YAĞ KAPANINA GİDEN BORU HATTI
AVM YAĞ KAPANINA GİDEN BORU HATTI Öncesi
BIOGUY'DAN ÖNCE
AVM YAĞ KAPANINA GİDEN BORU HATTI Sonrası
BIOGUY'DAN SONRA

BioGuy yağ kaynaklı olarak yaşanacak boru tıkanma olasılığı yüksek olan alışveriş merkezleri ve diğer sosyal işletmelerde kullanılarak olası tıkanıklık ve koku problemlerini doğal olarak çözmektedir. 

AVM PİK BORU HATTI
AVM PİK BORU HATTI Öncesi
BIOGUY'DAN ÖNCE
AVM PİK BORU HATTI Sonrası
BIOGUY'DAN SONRA

BioGuy, alışveriş merkezlerinde, diğer ticari işletme veya konutlardaki boru sistemlerinde yağ ve diğer organik atıklardan dolayı oluşan tıkanıkları doğal olarak çözerken; sisteme herhangi bir zarar vermez.

PEYNİR ÜRETİCİSİ KOLLEKTÖRÜ
PEYNİR ÜRETİCİSİ KOLLEKTÖRÜ Öncesi
BIOGUY'DAN ÖNCE
PEYNİR ÜRETİCİSİ KOLLEKTÖRÜ Sonrası
BIOGUY'DAN SONRA

BioGuy, yağ tutucu sistemi bulanan alışveriş merkezleri, ticari işletme ve fabrika gibi işletmelerde kullanılarak oluşaçak tıkanıklık ve koku problemlerini doğal olarak çözmektedir.